Ugrás a tartalomra

Bölcsőde épült Móricz Zsigmond egykori kertjében

Móricz Zsigmond hajdani kertjének területén épült fel Leányfalu 44 gyermek fogadására alkalmas bölcsődéje, mely az író kedvelt verses meséje után az „Iciri-piciri” nevet kapta. A Magyarország Kormányának támogatásával és európai uniós forrás segítségével létrejött intézmény 755.178.639.- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

 

Április 30-án, ünnepélyes keretek között adjuk át a település bölcsődéjét, ekkor tekinthetik meg először az érdeklődő családok az „Iciri-piciri” nevet viselő intézményt. A bölcsőde a tervezett szeptember eleji nyitáshoz képest korábban, már a nyár folyamán is fogadhatja a gyermekeket. Az épületnek otthont adó terület Móricz Zsigmond egykori kertjének része, melyet az önkormányzat a projekt megvalósítása céljából, részben abból finanszírozva vásárolt meg az író családjától. A bölcsőde udvarán ma is áll egy magas jegenyefa, melyet mintegy száz esztendővel ezelőtt maga Móricz ültetett.

A bölcsőde létesítése során, a telekkiválasztás Leányfalu központjában történt. Móricz Zsigmond hagyatékához méltón, patinás épületegyüttes került kialakításra, VEKOP- 6.1.1- 21 kódszámú, Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése című felhívásra benyújtott projekt, Két csoportos és két minicsoportos, időszakos gyermekfelügyeletet és korai fejlesztés feltételeit is biztosító „Iciri- piciri” Bölcsőde néven. A bölcsőde kivitelezése a legkorszerűbb módon ad teret a színvonalas szakmai munka megvalósulásának. Mindehhez nagymértékben hozzájárul az épület kifinomult esztétikája, mely különösen lenyűgöző gyermeki világképet tükröz. Elhelyezkedése kifejezetten előnyös, hiszen autóval, tömegközlekedéssel, kerékpárral, valamint gyalogosan is könnyedén megközelíthető. A szakmai- szakmaközi kapcsolati háló fő partnerintézeteinek közelsége, kényelmes megközelíthetősége, mint a Védőnői szolgálat és a Tündérkert Óvoda és Konyha, lényegesen elősegíti a családok érdekében tett szoros együttműködés megvalósulását.

Leányfalun a 0-3 éves korosztály gondozása eddig csak otthon, illetve a környező településeken esetlegesen elérhető szabad férőhelyek terhére volt megoldható, így a fiatal szülők munkaerőpiacra való visszatérése nagymértékben akadályozott volt.

A Leányfalu Nagyközség Önkormányzata által benyújtott pályázat fő célja a gyermekjóléti alapellátásokhoz való hozzáférés javítását és a szolgáltatások minőségének fejlesztését szolgáló projekt megvalósítása, ezáltal a kisgyermeket nevelők munkavállalásának támogatása, a családok segítése.

A projekt részét képezte a gyermekek ellátásához és neveléshez szükséges eszközök beszerzése is.

A beruházásnak köszönhetően 8 kisgyermeknevelői, 3 dajkai, 1 bölcsődevezetői és 1 fő technikai személyzeti (gondnok, kertkarbantartó) munkahely jön létre.

 

Adorján András polgármester

 

 

  • Kép